W trakcie studiów rozwijały się jego obecne zainteresowania naukowe. W 2011 r. zwyciężył w II Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawie Konstytucyjnym organizowanym przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu w Białymstoku oraz Towarzystwo Przyjaciół Prawa Konstytucyjnego. W kolejnym roku zajął II miejsce i uzyskał tytuł laureata w X Ogólnopolskim Konkursie Prawa Europejskiego organizowanym przez Collegium Polonicum w Słubiach) oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa.
Wiedza i doświadczenie uzyskane w trakcie przygotowania do tych konkursów pozwoliło mu na odbycie licznych praktyk i staży: w Biurze Informacji Rady Europy w Warszawie (u boku dr doc. Hanny Machińskiej), Komendzie Miejskiej Policji w Szczecinie, w Zespole Prawa Konstytucyjnego i Międzynarodowego Biura Rzecznika Praw Obywatelskich w Warszawie, w Biurze Posła do Parlamentu Europejskiego Jarosława Kalinowskiego w PE w Brukseli, Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Szczecinie, oraz w Biurze Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie (u boku prof. dr hab. Piotra Tulei, STK).
W tym okresie nawiązał, trwającą do 2018 r., współpracę z Kancelarią Radców Prawnych H. Durka – J. Petri S.C. w Szczecinie, gdzie początkowo odbywał praktyki studenckie, a następnie był zatrudniony na stanowisku asystenta radcy prawnego.
Po ukończeniu studiów rozpoczął aplikacje radcowską w Okręgowej Radzie Radców Prawnych w Szczecinie (2014-2017). W marcu 2018 r. złożył z wynikiem pozytywnym egzamin zawodowy i uzyskała tytuł zawodowy radcy prawnego. W trakcie aplikacji pogłębiał praktyczne umiejętności w dziedzinie prawa gospodarczego, handlowego, cywilnego i morskiego (ze szczególnym uwzględnieniem postępowań przez Izbami Morskimi).
W latach 2014 – 2021 uczestniczył w studiach doktoranckich (III stopnia) na Wydziale Prawa i Administracji US w dziedzinie nauk prawnych. Pod patronatem dr hab. prof. US Jerzego Ciapały, przygotował rozprawę doktorską pt. "Postępowanie przed Trybunałem Konstytucyjnym jako forma realizacji interesu publicznego", na podstawie której dnia 11 marca 2022 r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych.
Po uzyskaniu stopnia naukowego odbył roczne Studium Polityki Zagranicznej organizowane przez Polski Instytut Spraw Międzynarodowych (XXVII edycja w latach 2022-2023). Studia te zakończył z wynikiem pozytywnym, składając pracę pt. "Perspektywy i opcje osądzenia rosyjskiej agresji na Ukrainę".
W kolejnym roku akademickim (2023/2024) ukończył z wynikiem bardzo dobrym studia podyplomowe "Prawo restrukturyzacyjnego i upadłościowe (restrukturyzacja i likwidacja przedsiębiorstwa", prowadzone przez Uczelnię Łazarskiego w Warszawie.
Pozostaje aktywnym członkiem samorządu zawodowego radców prawnych. W latach 2020-2024 pełnił funkcję Delegata na Zgromadzenie Okręgowej Izby Radców Prawnych XI kadencji. W tym czasie – z woli tegoż Zgromadzenia - wchodził w skład Komisji Rewizyjnej XI Kadencji. Na podstawie uchwały Rady OIRP w Szczecinie nr 1260/X/2020 z dnia 12 marca 2020 r. wszedł w skład Zespołu problemowego do spraw opracowania projektu podziału terenu Okręgowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie na rejony. Zespół zakończył swe prace przyjęciem projektu podziału i rekomendacją jego przyjęcia przez Zgromadzenie.
W 2024 r. ponownie został wybrany do pełnienia funkcji Delegata na Zgromadzenie Okręgowej Izby Radców Prawnych XII kadencji (2024-2028). Następnie przez to Zgromadzenie wybrany został Delegatem na XIII Krajowy Zjazd Radców Prawnych, który następnie powołał go w skład Wyższego Sądu Dyscyplinarnego XII Kadencji (2024-2028).
Pełni funkcję patrona dla apr. radc. Borysa Bojdy.
Od września 2023 r. jest członkiem Kolegium Redakcyjnego "InGremio" – magazynu szczecińskich środowisk prawniczych, na którego łamach publikuje teksty popularnonaukowe poświęcone zagadnieniom prawa konstytucyjnego i prawa europejskiego.
Od dnia 11 czerwca 2024 r. jest członkiem zwyczajnym Polskiego Towarzystwa Prawa Konstytucyjnego.
Jest autorem kilkudziesięciu artykułów naukowych i popularnonaukowych. Jako doktorant prowadził na WPiA US zajęcia z prawa konstytucyjnego i prawa Unii Europejskiej. Jego zainteresowania naukowe obejmują prawo konstytucyjne, ze szczególnym uwzględnieniem sądownictwa konstytucyjnego, oraz prawo europejskie.
Włada językiem angielskim w stopniu zaawansowanym (w tym Legal English), zaś językiem niemieckim na poziomie podstawowym.
W wolnym czasie oddaje się swoim pasjom – operze, historii i dyplomacji.